6 iemesli, kāpēc dejot West Coast Swing

Pastāv neskaitāmi iemesli, kādēļ cilvēkam vispār vajadzētu dejot. Tomēr ir daži elementi, kas padara unikālu tieši West Coast Swing'u (WCS). Šeit ir 6 svarīgi iemesli, lai izlemtu "par labu" tieši WCS apgūšanai.

1. Mūzika

Salīdzinoši ar citām dejām, WCS nav piesaistīts konkrēts mūzikas stils. No blūza līdz mūsdienīgam popam un akustiskai mūzikai - var dejot pie gandrīz visa, kam taktsmērs ir 4/4. Tādējādi atrast mūziku, pie kuras var dejot un kura patīk, ir ļoti viegli.

2. Spēle

Beidzot ir atrasta deja, kurā ir vieta personīgai izpausmei un spēlei uz deju grīdas - atvērtais satvēriens, mūzikas dažādība un dejas struktūra atļauj gan leader-im (partnerim), gan follower-im (partnerei) pievienot unikālus momentus dejai (ja, protams, ir zināmi dejas pamati). Mūziķim vai ekspresīvam dejotājam šī brīvība var būt pat apreibinoša 😉

3. Humors

Humors partnerdejā ir diezgan ekskluzīvs lieta. Jā, jūs varat būt smieklīgi, dejojot jau iestudētu rutīnu vai kādā momentā dejojot citu stilu dejas, bet tā nav neatņemama sastāvdaļa citās sociālās dejās un deju kultūrās. Swing-a dejās un jo īpaši WCS tas ir bieži sastopams.

4. Sacensības

Es nevaru iedomāties citu sociālo deju, kur Jack n’ Jill sacensības ir kā neatņemama sastāvdaļa. Lai gan tā ne vienmēr ir laba lieta, tā tomēr sniedz jautrību, ir iespēja laimēt balvas, un izsekot kā savam, tā citu dejotāju progresam. Tā arī dod unikālu iespēju dejotājiem “uzstāties” auditorijai, bet lielākajai daļai citu deju stilu dejotājam ir jābūt daļai no komandas vai profesionālim ar savu iestudētu dejas horeogrāfiju, lai iegūtu tādu iespēju.

5. Komforts

Ja ir deja, kas ieņem 1.vietu par komfortu un ergonomiku, tad tas ir WCS. Netiek valkāti augstpapēžu apavi, priekšroka tiek dota biksēm un krekliem, un ir piemērota ikvienam, jo nav nepieciešama fiziskā sagatavotība. Lai gan ir cilvēki, kuri īpaši piedomā pie ārējā izskata, ir arī tādi, kuri labprāt veic fiziski sarežģītas kustības, bet tā nav dejas galvenā sastāvdaļa.

6. Organizētība

WCS ir, iespējams, vislabāk organizētā sociālā deju kopiena. Protams, ir izņēmumi ikvienam vispārinājumam, tomēr WCS pasākumi parasti ir ļoti labi organizēti, efektīvi sakārtoti un viss notiek laikā. Ja jums patīk būt daļai no strukturētas grupas, kur lietas notiek laikā, WCS noteikti ir kā radīts jums.

Avots - http://www.danceplace.com/grapevine/6-reasons-you-should-dance-west-coast-swing/