WCS Helsinki

Pirms sākšu ar Helsinku pasākuma aprakstu, jāatzīstas, ka šis gads man viennozīmīgi ir pagājis WCS zīmē. Kopš vasaras sanāca jau pabūt 3 festivālos: mīļajā un tuvajā Riga Summer Swing, trakajā Tallinas Old Town’ā un lielajā Varšavas Halloween Swing. Tā tas droši vien arī būtu palicis, līdz kādā jaukā dienā Renārs iepostoja – Klau, vai kāds vēlas doties līdzi uz Helsinkiem 3 – 5/11? …and rest is history. 😊

Nobūkojis visu nepieciešamo, pēc 2 nedēļām, vēlā piektdienas rītā sēdējām lidostā ar Renāru un Ingu (R&I), fantazēdami par ondulāciju. Tā kā ne man, ne Renāram nebija nemazākās nojausmas par šī vārda nozīmi, sevišķi sapņainas bija mūsu acis. Kā izrādījās vēlāk, zināms pamats tam visam bija, jo garu matu mums tik drīz nebūs…

Iekāpjot lidmašīnā ātri vien secināju, ka AirBaltic sistēmas nejauši piešķirtā vieta kādu 20 viegli iereibušu somu baikeru vidū padarīs lidojumu neaizmirstamu. Ļoti ceru, ka viņus kāds sagaidīja lidostā, jo sēsties uz močiem viņi nevarētu un no tā peregara viņu izelpā ģībtu pat zirgi. Par laimi neesmu zirgs un, ierēkdams par šo visu, kopā ar biedriem pēc nieka stundas nonācām Helsinkos.

Tur mūs sagaida jauks somu džeks - Eetu - un nogādā uz pasākuma norises vietu – viesnīcu, atpūtas kompleksu pašā Baltijas jūras krastā. Ir diezgan iespaidīgi! Jau izkāpjot no mašīnas ievērojam uz sienām izliktas ikonām līdzīgas, mazu flīzīšu mozaīkas ar Bībeles tēliem, un tiešām – viesnīcā ir pat baznīca! Apstākļi kā radīti, lai šajā vietā ne tikai dejotu un grēkotu, bet rastu apskaidrību un šķīstību! Saglabājot intrigu un neprecizējot kuru, bet vienu pusi no iepriekš minētā izdevās realizēt diezgan lieliski. 😊

Laika līdz pirmajām nodarbībām ir daudz un esam vieni no pirmajiem, kas ieradušies. Satiekam pasākuma organizatori Tiinu un pēc “Labdien, kā iet?”, bez precizējošiem jautājumiem un mazākās minstināšanās mūsu rokās jau ir šampja glāzes. Nice! Tiinai apartamenti ir superīgi un sākam jau patīkami satraukties, kas tad sagaida mūs… un jap, dzīvošanas vieta ir fantastiska – ar plašām istabām un skatu uz jūru! Metamies pārbīdīt mēbeles, fočēties vakara saulē un darīt citas laimes apdullinātu cilvēku lietas. Viss ir aizdomīgi labi un tā taču nevar būt! Nevaram saprast kur ir āķis… Ak jā! Tiina teica, ka mums vēl pievienosies Jens – tātad tas būs viņš, kas šo visu sačakarēs! JENS… :D Kā vēlāk izrādījās, Jens ir riktīgi foršs čalis!

Lēnām sāk sabraukt pārējie dalībnieki un ciemos atnāk Daria no St. Pēterburgas. Biki ietusējam un laiks doties uz nodarbībām pie Kyle Redd… jap, jūs nepārlasījāties. Diemžēl šajā reizē Sarah Vann Drake netika, bet liekas biki nereāli, ka tādā šķietami lokālā pasākumā ir top līmeņa čempions. Visu cieņu organizatoriem! Vairums dalībnieku (somu) vēl nav saradušies un pirmā nodarbība pie Kyle ir maz apmeklēta, tāpēc šķiet uzmanība sevišķi tiek pievērsta niansēm, plaukstas un roku pozīcijām, plecu līnijām utml.

Nākošā nodarbība ir krietni vien apmeklētāka un tematiski par un ap Old Fashion kombinācijām, ko tagad WCS dejo retāk. Kā nekā gatavojamies šī vakara Retro ballītei! Atmiņā vispaliekošākā ir flamingo kombinācija, precīzāk - fakts, ka kombinācija ir ātrā, ar daudziem maziem solīšiem un principā no līdera puses tiek ievadīta skaļi nobļaujoties – FLAMINGO! Ne visiem sanāk, pareizāk sakot – reti kuram, bet ir jautri un Kyle piesola pirmo vietu, ja kāds šo izdejos JnJ! Good luck!

Nākamā pietura ballīte un social dancing! Nospriegojuši sarkanas štrumbantes, ieviļņojuši matus un sasildījuši sirdis ar līdzi paķerto upeņu balzāmu esam gatavi Retro vakaram. Ingai jādīdžejo un savu sesiju viņa atklāj ar ABBA – Dancing Queen un deju ar Renāru, ko vislabāk varēja izbaudīt no malas ar izbrīnā ieplestām acīm un puspavērtu muti – tieši tik laba tā bija! Tusiņš iegriežas, satieku dažus pazīstamus dejotājus, bet sapazīstos un sadejojos ar krietni vairāk nepazīstamiem. LV mini komanda arī šajā pasākumā darbojas ar enerģiju - “Work Hard, Play Hard!” – dejojam principā non-stopā līdz sāk beigties somi, tad sākam stīlot un priecāties citos ierobežotu followeru resursu, bet neierobežotas dejotvēlmes apstākļos, līdz pārtijs noslēdzas ap 3iem rītā.

Dodamies uz apartamentiem, bet tā vietā, lai prātīgi taupītu dažas stundas miega, nopļāpājam līdz gandrīz 6iem, jo taču pirms brokastīm 7.30 ir jāizguļas!

Nepaiet ne 3h un jau esam Ingas Hip-Hop nodarbībā, kas ir tieši tas, kas vajadzīgs – kārtīgs kustības un enerģijas lādiņš! Tālāk seko neliela atlase un divas nodarbības, katra pa 2h. Rake un Daria ir uzdevumu augstumos un kombenes ir gana sarežģītas, lai no tām varētu atcerēties ne vairāk kā dažus tehniskus elementus. Arī Kyle turpina pievērst uzmanību niansēm un lielāko daļu nodarbības pavadām trenējot precīzas un tīras basic kustības. Pēcpusdienā nemanot piezogas nogurums un Kyle WCS vēstures un teorijas lekciju pusaizmidzis noknābāju. Saprotot, ka šitā nebūs aršana un pie tam sestdiena ir JnJ diena, pirms sacensībām nosnaužos, lai sagatavotos vakara cēlienam.

WSDC jeb punktu sacensības arī Āfrikā (Helsinkos) ir WSDC sacensības un, kā gadījās - kā ne, uz tām sarodas vēl bariņš sevi pierādīt alkstošu dejotāju. Domāju, ka šajā brīdī tiek sasniegts pasākuma apmeklējuma maksimums, ap 100 cilvēkiem. Novicos konkurence ir saprātīga - 2 heati pa kādiem 15 pāriem. Followeru kā likums ir nedaudz vairāk un sanāk uzdejot abos heatos, par ko tikai priecājos. Pēc prelimiem pārmiju pāris vārdus ar Lauri – DJ, čali no Somijas un, lai gan neatceros viņu redzējis Varšavā, vietējā somu WCS publika ir informēta, ka tikko dejoju WHS finālā kopā ar Mariku (meiteni no Somijas). Sajūtos kā pasaulslavens Novice dejotājs. :D

Lai nu kā, bet finālā tieku un pārī ielozējas Suvi – somu meitene, ko atceros arī no Tallinas kā partneri ar ko ļoti viegli dejot. Šķiet ir labi nosacījumi, lai kaut ko te izceltu. Fināla formāts ir 2 iesildošās dejas, Jams (apm. 1 min spotlight deja ar uznākšanu un noiešanu nepārtraucot mūziku) un divas noslēdzošās. Īsumā – iesākts normāli, krimināls Jams un nobeigts tīri OK. Jau pēc Jama skaidri zinu, ka te ir Game Over un nav jēgas uz kko cerēt. Bet tā ir laba pieredze… 😊

Pēc Interu sacensībām un Advanced/Allstar performances taisnā ceļā ar Jensu dodamies uz pirti un baseinu (yep, absolūta svētā trīsvienība – baznīca, pirts un baseins vienā vietā!). Tādā foršā čillā karsējoties, peldoties un runājoties pavadu kādas 2h un jau taisoties atpakaļ uz deju grīdu saskrienos ar Renāru, kas vēlreiz mani uzmundrina, sak’ - Ir OK, nodosim uguņus šī vakara social’ā!

Sacīts darīts! Iespējams tas ir tāds pēc sacensību deju feelings, bet dejojas daudz un superīgi. Followeri sāk apsīkt ap 5iem un teju pēdējo stundu pavadām kopā ar Renāru, Anni un Sandru, dejojot visās iespējamās kombinācijās (atskaitot, ka es sekoju… 😊 ). Ir riktīgi labs, bet spēki ir galīgi arī latviešiem un ap 6iem taisam survival photo. Noguļamie uz grīdas, nofočējamies un ir tāds slinkums celties. Paliekam garšļaukus kko runājot un… pēkšņi Renārs mani modina un saka, ka laikam ir jāiet uz nummuriņu, jo bijām pilnīgi atslēgušies, Anne ar Sandru mūs pametušas, un pēdējo pusstundu vnk nogulējuši divatā uz deju grīdas. Vēlāk par šo bildi FB tiek ierēkts, ka tie ir nevis izdzīvojušie (survival), bet upuri (victims). :D

Paguļu stundu, pabrokastoju ar R&I un atpakaļ uz gultu. Šoreiz izlaižu Ingas hip-hop nodarbību, lai gan dzirdu atsauksmes, ka esot bijis superīgi! Svētdienas plānā vēl 2 nodarbības pie Hyder & Ali un Kyle. Ir svētdienas mieram pielāgota intensitāte, izsekot var visam, jūtos enerģisks un sanāk labi pastrādāt pie piedāvātā nodarbību materiāla.

Un skat… ir jau 7dienas pievakare, jākrāmē mantas, jātaisās uz lidostu un jābrauc mājās. Diemžēl uz vakara ballīti palikt nevaru, bet pavadu jauku laiku lidostā ar citiem WCS dejotājiem no Norvēģijas un Vācijas, daloties iespaidos un jokos par pasākumu.

Tikmēr R&I izdejojas vēl pēdējā vakarā un no pirmdienas rītā ierodas Rīgas lidostā, kur es viņus paspēju sagaidīt ar siltu smaidu, kafiju un atmiņām par lieliski pavadīto laiku Helsinkos. Jautāsiet, kā tas ir iespējams? Well… tas jau ir cits stāsts!