Budafest

No 9. - 12.janvārim Budapeštā (Ungārija) norisinājās viens no lielākajiem Eiropas WCS festivāliem "Budafest", kas šogad pulcēja vairāk kā 600 dalībnieku. Tika pārstāvētas lielākā daļa Eiropas valstu.

No Latvijas bijām mēs - Inga Kurciša un Renārs Sirotins, kā arī Viktorija Seļivanova. Turp un atpakaļceļā mums pievienojās Swing&Snow organizatore Jeļena Koteļnikova.

Ceturtdienas vakarā notika pre-party, kurā satikām kādu laiku neredzētus draugus un paziņas. Dejojām līdz apm. 3:00 no rīta, jo jau 10:00 sākās reģistrācija.

Mēs viesojāmies pie mūsu draudzenes Eszter Oroszi, kura bija ļoti izpalīdzīga festivāla laikā.

Lai noteiktu atbilstību izvēlētajiem nodarbību līmeņiem, tika veikta dejotāju vērtēšana. Mēs apmeklējām trīs līmeņus, lai iegūtu pēc iespējas vairāk informācijas. Kopumā piedalījāmies17 nodarbībās.

Bija sekojoši pasniedzēji:
Jordan Frisbee & Tatiana Mollmann-Bennett
Ben Morris & Jennifer DeLuca
Maxence Martin & Virginie Grondin
Michael Kielbasa & Irina Puzanova (kuras nodarbību 2013.g. nov. bija iespēja apmeklēt arī Rīgā)
Jang Widler & Ahlam Bouabdallah
Lee Easton & Fabienne Henshall

Kaut arī festivāls bija ļoti labi noorganizēts, neiztikām bez pārsteigumiem. Viesnīcā, kurā norisinājās festivāls, bija ļoti stipra paklāja, deju grīdas un apģērba elektrizācija, kas dejotāju starpā radīja amizantas situācijas. ☺

Aktuālākā festivāla tēma un problēma bija deju grīda. Tā tika veidota no lamināta, un kopējais svars bija vairāk kā 6 tonnas. Pēc platības tā bija viena no lielākajām deju grīdām pasaulē. Problēma gan bija tāda, ka šī deju grīda nebija nostiprināta un dejošanas laikā pārvietojās neticamā ātrumā, ko varēja novērot pat ar neapbruņotu aci - 1.5 m/h. Šim rakstam arī pievienots video, kur to var redzēt. Tā rezultātā grīdu no vienas puses jauca nost, no otras - lika klāt. Tamdēļ divi deju vakari tika pārcelti uz blakus esošo tūristu kuģīti "Europa".

Kā jau ierasts, Strictly sacensības notika piektdien. Mēs piedalījāmies Open Strictly divīzijā, kur sacentāmies ar tādām zvaigznēm kā Irina Puzanova, Alexandre Biesse, Arnaud Perga u.c. Pusfināla kārtu tomēr neizdevās pārvarēt. Neveicās arī Jack&Jill sacensībās, kurās fināliem nekvalificējāmies. Tam ir kā objektīvi iemesli, jo ikdienā tikai paši esam sev skolotāji, tā subjektīvi, piem., lielais dalībnieku skaits un konkurence. Par to gan nepārdzīvojam, jo sacensības un, protams, festivāls kopumā bija izdevušies. Ir iegūts liels informācijas daudzums un 'social dance' pieredze.