St.Petersburg WCS Nights

Sanktpēterburga nav jauns galamērķis Latvijas WCS dejotājiem, jo ziemas pasākumu "Swing&Snow" mūsējie apmeklē katru gadu, taču šoreiz Krievijas kultūras galvaspilsēta priecēja ar pirmo WCS nedēļas nogali pašā vasaras vidū – 24.-26. jūlijā. Ceļš turp izvērtās visai amizants, jo pirmo reizi nācās šķērsot robežu, atrodoties vieglajā automobīlī. Pavisam neierastā stāvēšana uz robežas jau krietni ir aizmirsusies, jo pierasts, ka Eiropa ir brīvi pieejama. Robežkontrole pagāja bez starpgadījumiem, bet ceļa kultūra gan bija kaut kas pavisam jauns. To, ka uz Krievijas ceļiem pret drošības noteikumiem braucēji izturas vieglprātīgāk, bija dzirdēts, bet, kā teiksi, labāk vienreiz redzēt, nekā 10 reizes dzirdēt.

Mūsu pašu pasniedzēji Renārs un Inga šoreiz bija pasniedzēju lomā, tādēļ dalījās ar savām zināšanām dejas jomā un pirmo reizi pasniedza arī krievu valodā. Kopā ar viņiem bija arī pasniedzēji no Saratovas - Semion Ovsiannikov un Maria Elizarova, fantastiskā maskaviete Marina Motronenko, kā arī vairākārtējs Krievijas un visas eiropas viesis no ASV - Chuck Brown.

Jāuzslavē Ļenas ideja vienu no ballītēm rīkot uz kuģīša un tieši laikā, kad uz visu nakti Sanktpēterburgā paceļas visi tilti! Ar to šī pilsēta ir ļoti slavena, jo tiltu pacelšana nozīmē, ka viena daļa pilsētas ir pilnībā izolēta, kā notika arī ar WCS dejotājiem, jo pēdējā naktī dejošana notika tieši šajā vietā! Bet nav ļaunuma bez labuma – varēja lieliski izdejoties pēc sirds patikas.

Visnotaļ interesantas bija Strictly sacensības, kurās acis nācās aizvērt vienam no pāra dejotājiem, bet, kad lieta nonāca līdz finālam, acis aizvēra abi – kā vadītājs, tā sekotājs. Protams, izvairoties no traumām, uz deju gridas atradās tikai viens pāris.

Kopumā esam apmierināti, jo bija patiess gods būt pasniedzēju sastāvā. Gads turpina ritēt, un vēl ir daudz pasākumu, kurus šogad vēl par paspēt apmeklēt, piemēram, "Riga Summer Swing" jau pēc dažām dienām tepat Rīgā. Tiekamies uz deju grīdas! ;)

Pasniedzēju šovu video:

Inga un Renārs
Maria un Semion
Marina un Chuck