Riga Sumer Swing, pt.1/3

Jau otro gadu pēc kārtas Rīga ir iekārtojusies vispasaules WCS kalendārā, un augusta sākumā tā ir atvērta WCS dejotājiem no visas pasaules. Tradīcijas paliek nemainīgas, tādēļ, kā jau ierasts, 5. augustā neizpalika arī pre-party. Tā kā karstums bija neatņemama sastāvdaļa, nosaukums „Riga Summer Swing” tika pilnībā attēlots – vasaras siltās naktis tika pilnībā izbaudītas WCS ritmos. Tā kā vienai no LV dejotājām šajā dienā bija dzimšanas diena, viņa tika apsveikta kā jau tas WCS pasaulē ir sen pieņemts – veselas dejas garumā ar viņu izdejoja visi partneri.

Satiekot gan sen neredzētus, gan jau iemīļotus Rīgas viesus, dejotāji izbaudīja atkalredzēšanās priekus līdz pat 2:00 no rīta.

Piektdienas rīta puse dejotājiem bija brīva, tādēļ daudzi steidzās apskatīt Rīgu, bet citi pat paspēja noķert sauli Jūrmalas smiltīs. Šīsdienas nodarbības bija priekš visa līmeņa dejotājiem, tādēļ pasniedzēji dalījās ar zināšanām, kas svarīgas ikvienam dejotājam.

Piektdienas vakarā norisinājās pirmās sacensības, un, lai būtu jautrāk, tās bija vasarīgās noskaņās, proti, dejotājiem bija jāiejūtas pludmales vai baseina atmosfērā. Tādēļ dejotāji rādīja savu meistarību, dejojot pleznās, ūdens brillēs un speciālos pūšļos, kas liekami uz rokām. Jāuzslavē dejotāju atraktivitāte, jo smiekli skatītāju un tiesnešu vidū nerimās ne mirkli. Sacensības ir pozitīva festivāla daļa, tomēr par visu vairāk dejotāji vēlas vienkārši padejot, tādēļ EasyDance studija bija atvērta līdz pat rītam, un pēdējie dejotāji zāli pameta īsi pirms 5:00 no rīta!