Old Town Swing Tallinn

Inga: "Lepojos ar saviem dejotājiem un foršo LV kompāniju! Vairāk tādu kopistisku izbraucienu!"

Linda: "Mīlīši, Jūs esat fantastiski!
Paldies fantastiskajai kompānijai Tallinā, īpašs paldies maniem mašīnas kolēģiem, ar kuriem visu dzīvi izrunājām un Viesturs dabūja klausīties par ietetovētām acu līnijām un gēla nagiem :))) Jūs tiešām esat fantastiski! Un visfantastiskākie ir mūsu pasniedzēji - Inga un Renārs. Man jūsu workshopi patika vislabāk un Jūsu apņēmība ir vienkārši neaprakstāma - ievest mūs, jauniņos, pasaules WCS dejotāju sabiedrībā. Vispār jābrīnās par Jūsu entuziasmu, pacietību un enerģiskumu! Noteikti, ka arī citi (gan Latvijas gan citu valstu) dejotāji apbrīno jūs - WCS celmlaužus, bet ne vienmēr to pasaka! Paldies un bučas :*"

Aleks.. Ļoša: "Brauciens izveidojies kā sakārtots stāsts: izbraucot no Rīgas dalījāmies ar to, kā kurš ir iepazinies ar WCS, pašā Tallinā nodarbības un ballīte, bet atpakaļceļa - diskusijas par tehnikām, novērojumiem, vēlmēm"

Laila[Bi:]: Pirmo reizi Igaunijā… Pirmais WCS pasākums ārpus Latvijas…
Priecājos, ka mūsu WCS ģimenīte apmeklēja šo pasākumu ļoti kuplā skaitā, tas arī palīdzēja drošāk justies pasākumā, gandrīz kā mājās, jo latviešu svingeri šķiet bija vairāk nekā pārstāvji no Igaunijas. Paldies foršajiem ceļa biedriem par kompāniju un jautrām sarunām… ceļš līdz Tallinai noteikti nebija garš un garlaicīgs.
Paldies Andrim par organizatoriska rakstura jautājumu risināšanu saistībā ar naktsmītni un parkošanos (Žetons Andrim par to, ka no deviņām meitenēm tieši viņš iedomājās paņemt līdzi gludekli – par šo varoņdarbu nākamgad noteikti izvirzīsim tavu kandidatūru balvai Latvijas Lepnums :) )
Nodarbības man patika, vienmēr ir vērtīgi iemācīties kaut ko jaunu, pie attitude spinn vēl daudz un dikti būs jāpiestrādā :)
Paldies Ingai un Renāram, ka palīdzat mums paplašināt WCS apvāršņus, lai mēs drošāk un pārliecinošāk justos uz deju grīdas. Priecājos par to, ka tomēr saņēmāmies un uzstājāmies ar Get Lucky horeogrāfiju, kaut gan vienu brīdi man satraukums ņēma visroku… bet KORVALOLS tomēr nebija nepieciešams :D
Pasākums man ļoti patika un lieliski palīdzēja uz divām dienām pilnīgi atslēgties no ikdienas nebūšanām…
P.S. Paldies šoferītim, kas riskējot nopelnīt savus pirmos punktus (ne WSDC punktus, bet CSDD soda punktus) nogādāja mani precīzi laikā Rīgas SAO. Uz mikriņu paspēju minūti minūtē.

Alise: "Neskatoties uz to, ka pasākums bija salīdzinoši neliels, izdevās daudz ko piedzīvot gan deju zālēs, gan staigājot pa Tallinu. Patika! Ceru, ka vēl būs līdzīgi pasākumi, kur mēs brauktu tik kuplā skaitā. Pilnīgi likās, ka paņēmām visu Rīgu un savas mājas kopā ar sevi"

Laila Š. : Festivālā Inga un Renārs demostrēja tādu foršu skiliņu. Pašpārliecinātība staroja nodarbībās no abiem un par to lepnums. Lepnums, jo uzskatu sevi par vienu no jūsu klana :D. Igauņu pasniedzējiem tieši tā tikai pietrūka. Citādi jau bija labi :).
Ļoti patika arī Bonus nodarbība klubā. Tieši horiogrāfijas ziņā.
Attitude spin bija kaut kas tāds, ko jau sen gribēju uzzināt un nezināju, ka tas tā saucas :). Paldies! Tas bija pats vērtīgākais nodarbībās, kaut gan protams praksē vēl nevaru pielietot. Pasākumu īpašu padarīja kopā būšana ar jums mīļie Latvian team un atkalsatikšanās ar foršiem dejotājiem - ārvalstu draugiem un paziņām.
Paldies, Linduc, par stilizēšanu, Dacīt - par samīļošanu, Andri par nepadošanos ;), Viestur par smaidīgajām acīm, Ljoša par uzticības iegūšanu - vai vismaz mēģinājumu, Alise un Ivar par mīļumu, Jana par Bohēmisko foto manā telefonā, Ilva par ceļa rādīšanu un citiem par kopā būšanu : ) šajā burveklīgajā nedēļas nogalē!
Paldies, Intai, par vistiņām, gaļiņām, mandarīniem un visiem tiem brokastu labumiem uz galda! :*

Solvita: "Retro..spekcija....nu neesmu no lielām rakstītājām,taču labo vārdu jau nekad nevar būt par daudz. Tad nu tā,visiem,visiem un arī katram atsevišķi milzonīgs PALDIES par iespēju pabūt šajā pasākumā.PALDIES par "iefiltrēšanās" iespēju Swingeros ;) ...tik jauki bija pabūt kopā ar visiem jums ;) ...tik pasakainais un jaukas emocijas ir tās,kas padara to dzīvīti tik īpašu ;) ..PALDIES par to,ka bija atbalsta un ļaušanās sajūta,it īpaši mirklī,kad piemeklēja vadātājs un nespēju atrast ceļu "uz mājām" ;) PALDIES,Viestur,kad atradi Tallinā nomaldījušos latvieti ;) ...Aaa...un par dejām protams...mēs taču bijām dejot ;) ...Liels paldies Ingai un Renāram,jūs esat riktīgi foršie ;) ....tāds prieks,ka esmu sākusi pie jums dancot ;) ...Tik liels entuazisms un aizrautība no jums staro,vienmēr ar lielu prieku un smaidu uz jums skatos un no jums mācos ;) ...jūs baigi superīgie esiet ;) ....Līderiem PALDIES par izturību un pacietību dejojot,un arī pamācot,ja aizeju dejojot pati savā ritenī....un atvainojos,ja kādam cītīgi uzlecu uz kājas vai kā savādāk fiziski ietekmēju ;) ...speciāli tas noteikti nebija ;) ....Meičuki jums paldies par smiekliem un pozitīvajām emocijām ;) ....Nu tā teikt riktīgi superīgi pavadīta nedēļas nogale ;)"

Andris.
No dejošanas saprotu diezgan maz, tāpēc rakstīšu par ceļojumu.
Mūsu ekipāža sastāv no sievietēm, maziem bērniem un sirmgalvjiem - kombinācija, ar kuru notiek visas pasaules ķibeles, bet tomēr izdzīvojam līdz Tallinai. Inga no aizmugures sēdekļa izsaka neuzticību manām šofera iemaņām, tāpēc izstiepj kājas labi tālu, lai vajadzības gadījumā ar kājas īkšķi sagrābtu stūri un parādītu, kā jāņem līkums. Braucam un mēļojam par visādiem niekiem, trešais labākais laika pavadīšanas veids uz pasaules, tā es domāju.
Vispirms mēģinām aizvest Ingu līdz viņas rezidencei Tallinas vecpilsētā. Beidzot sākas īstā jautrība, jo navigācija maķenīt apstulbst ieliņu labirintā. Satiksmes noteikumi ir atcelti, mašīnas pa vecpilsētu brauc visās joslās un stāv visās pozās. GPS mēģina kaut ko murmināt, bet lāgā neko nedzirdu, jo Inga smejas tā, ka logi dreb. Beidzot kaut kur izmetam smējēju ar visu ģimeni un ar Daci mēģinām izlauzties ārā no Vanalinnas. Ne ar pirmo piegājienu, tomēr izdodas.
United Backpackers hostelis arī atrodas ne ar pirmo piegājienu, bet viss beidzas ar cilvēka uzvaru pār GPS un esam klāt. Istabās mūs vēl neielaiž, toties ir cita aktuāla problēma, sēņu apsēstas dušas telpas un čībiņu trūkums. Dace auļo pa veikaliem šļopku medībās, es mētājos ķīļūdenī un pa vidu vērojam pilsētu.
Igauņi pieiet satiksmes regulēšanai ļoti nopietni. Luksoforos deg divas sarkanas gaismas, lai būtu pavisam skaidrs, ka iet nav brīv un STOPP raksta ar diviem P, lai apstāšanās būtu garantēta. Dubults dubults neplīst neplīst, saka igauņi.
Šļopku meklējumi mūs noved deju studijā, kur notiek ilgošanās pēc deju pasniedzējiem. Pasniedzēji, dabisku instinktu vadīti, meklē pasākumu citā pilsētas daļā, bet no Daces neizbēgt un Tallina beidzot dabū redzēt, kā patiesībā jāvada WCS workshopi.
Kamēr tiek apmācīti iesācēji, ieturamies Hesburgerī un mēģinām vēlreiz ietikt hostelī. Ar laiku tas izdodas. Piedāvātajās telpās ir visādas ekstras, piemēram, meitenēm ir skapīši, bet zēniem - skābeklis. Kopumā, cik nu ir gadījies dzīvot hosteļveidīgos objektos, pilnīgi ok.
Ir laiks arī mums, WCS veterāniem, aiziet un šo to pamācīties. Kā vēsta teorija, workshopā ir jāpaķer kādas lietas, jānofilmē rezultāts un tad jāmēģina kaut kas no tā visa piefiksēt. Nav laika kaut ko iemācīties uz vietas. Vismaz priekš manis, mājās paņemta pusotra lieta - a)kā notvert un (seko speciāla WCS terminoloģija) rockandgoēt followeri aiz elkoņa un b)puslieta - kā līderim izpildīt kaut ko anderārmam līdzīgu, cerams, ka izdosies to atcerēties un atkārtot.
Starp nodarbībām un vakara pārtiju ir vairākas stundas, kuras, ar pakaļas prātu raugoties, vismaz man būtu vajadzējis veltīt atpūtai, bet nē, mēs dzeram karstvīnu un raušamies kalnā, lai no augšas apskatītu vietu, kur nupat dzērām karstvīnu.
Beidzot ir laiks uzposties, savākt šova inventāru un sajūsmināt Tallinas publiku. Ir mazliet dīvaini just dziļu cieņu pret balto kreklu un plānot notikumus, lai izlemtu, kā ar to apieties, lai tas paliktu maksimāli balts un neskarts, un Inga mums nenodarītu pāri. Un kur tad vēl adrenalīna pilnie mirkļi, kad bikšturi neatrodas vietā, kur tiem it kā būtu jāatrodas. Meitenes krāsojas un kļūst skaistākas ar katru brīdi, visi skraida apkārt dažādās apģērbtības stadijās un atmosfēra ir līksma un pacilāta.
GPS ir uzdevuma augstumos un nemaldīgi aizved mūs uz Havana krodziņu. Tur lietas sākas ar bonus workšopu. Izdodas iemācīties to, kas, man liekas, nebija paredzēts - kā dejot piebāztas telpas apstākļos. Ar laiku attīstās vajadzīgā maņa un izdodas izvairīties no pārējiem dejotājiem, tomēr folovera tveršana aiz ceļgala vēl nenonāks manā WCS repertuārā.
Tiek atbrīvota telpa šovam un mūsu sarkanbaltsarkanā komanda sastingst pirmajās Get Lucky skaņās. Par laimi, WCS deja ir dialogs, stāsts, kuru veido divatā, nevis pasākums, kurā līderi vada un folloveri nolemti velkas līdzi. Meitenes izlabo līderu aplamības, publika labākajos momentos gavilē un pasākumam, es tā ceru, ir panākumi.
Seko WCS pārtija. Cik nojaušu, krogā atrodas arī cilvēki, kuriem ar WCS ir maz sakara, tas šķiet lieki. Diena bija gara un es gūstu vēl vienu necerētu mācību - cilvēka spēki ir ierobežoti un kādreiz drusku jāpadomā, ko darīt un ko ne. Kolēģi gan ir varonīgi un dejo līdz kādiem četriem.
Nākamajā dienā mēs vēlreiz uzkāpjam kalnā, iepazīstamies ar Tallinas kaijām un pusdienojam McDonaldā. Pēc tam Inga un Renārs mums māca, kā nerrot līderus, izlienot tiem caur padusi un izpildīt līdz šim nedzirdētu, un vismaz man, visai grūtu lietu kā attitude spin. Labā ziņa ir tā, ka pasniedzēji man pēc tam būs dabūjami, jo šī ir lieta, ko es no video neiemācīšos.
Tas arī, mazos tramvajos, ir viss. Vakariņas Lido (mēs Tallinā totāli izbaudām vietējo kolorītu - hesītis, maķītis un lidiņš), vēl pēdējā cīņa ar GPS priekšstatu par realitāti un tad ilgs un veiksmīgs ceļš mājās.
Paldies Ingai un Renāram par pasākumu, atsevišķais paldies Ingai par kompāniju ceļā un atvainošanās par neērto aizmugures beņķi, paldies Dacei par lielisko sabiedrību un vispār, būšanu par Daci, un paldies Lailai par sirsnību un atbalstu. Paldies Intai par brokastu maizītēm, paldies Lailai B par žetoniem un Ilvai par ceļa zināšanu vecpilsētā, un Ivaram par kreklu pārnēsājamo maisu. Paldies visiem par daudziem jaukiem un jautriem brīžiem visā nedēļas nogales laikā, par draudzību, sarunām un būšanu kopā.

Ivars: „Beidzot parādijās iespēja izrauties no ikdienas pirmajam WCS festivālam ārpus Latvijas burvīgajā Tallinā. Pateicoties ievērojamajai Latvian team pārstāvniecībai, pasākuma laikā gan netrūka māju sajūtas (Lido arī nedaudz palīdzēja :D). Apskatot pašu festivālu jāatzīst, ka nodarbību un ballīšu varēja būt arī vairāk, bet noteikti patika gan nodarbību saturs, pasniedzēju entuziasms, gan tematiskums (ievietojiet dramatisku ziemassvētku melodiju šeit >< ). Ballīte bija aizraujoša un dažādu iespaidu bagāta. Liels paldies visām folowerēm ar ko bija iespēja nodarbībās un ballītē uzdejot un visiem par draudzīgo un mājīgo atmosfēru festivāla laikā, kā arī Ingai un Renāram par mūsu iedvesmošanu :) . Ļoti krāsainas un interesantas izvērsās pilsētas apskates abās dienās, kas no otras puses bija patīkams bonuss brīvā laika daudzumam. Papildus paldies ceļa biedriem par patīkamo kompāniju un Ļošam par mūsu uzcītīgu izvadāšanu.”

Jana: "Ļoti patika iespēja pabūt ārpus ierastās vides, cilvēkiem un atmosfēras. Ļoti īsi no manas puses, ceļojums man deva info: hosteļa pieredze (tagad zinu, ko tas nozīmē); pārbrauciena pieredze - miera vējos, kaut katru nedēļas nogali laižam uz Tallinu; citu deju pasniedzēju mācītais - nebija fundamentālu jaunatklājumu - bet virkne foršu knifiņu, kas man visi šobrīd ir vienā putrā (cerība ir uz Viestura uzfilmēto materiālu un kolēģu atmiņām); vērojot citus dejotājus - apzināties, ka garlaicīgi nebūs, vēl ir tik daudz, ko šajā dejā mācīties; pārbrauciena laikā noformulēts - vēlos iemācīties tieši izjusto dejošanu, kustību, kas ir vienota ar mūziku, partneri, nebaidīties no pauzēm un tipa-"nekas nenotiek" dejā; novērojums - katras valsts dejotājiem, vai dejotāju kopienai ir raksturīgs savs dejošanas stils; par cik nodarbības notika pārbraucienu dienās - nodarbībās bija jūtama cita iesaistīšanās pakāpe, vismaz es sajutu savu gurdenumu un lēnīgumu (no tāda viedokļa, labi vien ir, ka nodarbību nebija pārāk daudz); dejošana uz dažādiem grīdas segumiem un sekas maniem deju apaviem (eksperimentēju ar sadzīves ķīmiju, lai dabūtu no kurpēm nost lieko kārtu); pūļa dejošana (manai aurai bija nedaudz pa šauru :); attitude spin - riktīgi super kruta lieta, ko noteikti gribu iemācīties (tagad saprotu, ko krutie līderi no manis ballītē gribēja, kur man sanāca tikai saidpas); vips ar izlīšanu zem līdera rokas - hmm, sapratu, ko daru nepareizi (ballītē bieži sanāca iebadīt ar pieri līdera rokā); ļoti patika, ka mēs kā kolektīvs vairāk satuvinamies, sadraudzējamies, saliedējamies, līdz ar to arī atraisāmies; man ir sajūta, ka nepaies ne 5 gadi un I&R varēs LV vestkosteru pārbraucienus uz festiem organizēt izīrējot lielo busu. Jūs esat super! Mēs esam super! WCS ir super! Big hugs un chmoki- chmoki visiem! "