Eesti Spring Swing

Andris Šīrons

Arī šoreiz Latvijas komanda apmetās United Backpackers apartamentos. Tie kopš pagājušā decembra ir aizrāpojuši uz jaunām telpām un uzsākuši kaut kādus mistiskus rekonfigurācijas pasākumus. Nācās dalīt istabas ar svešķermeņiem, bet viņi bija rimti un pieklājīgi, atšķirībā no mums, kuri nakts melnumā mēdza atgriezties no uzdzīves, ķiķinādami un teikdami viens otram "kuš!"

Piektdien devāmies pārgājienā uz Smoky Saloon krogu, kur notika iesildīšanās pasākums. Iesildījāmies gods godam, apskāvām redzētas un neredzētas sejas un gājām mājās tikai tad, kad beidzās mūzika. Pa ceļam izpildījām dažādas populāras dziesmas un izrādījās, ka dzērušām kompānijām trijos naktī dziedāt "No More "I Love You's"" ir pilnīgi normāli un pat apsveicami.

Sestdien varonīgākie no mums devās uz pirmā līmeņa nodarbībām, kamēr prātīgākie lēnā garā paēda brokastis un relaksējās ar filmām un galda spēlēm. Izrelaksējušies, mēs devāmies uz deju skolu, kur ar vienu aci novēroju, ka tā pirmā līmeņa nodarbība izskatās visai komplicēta un nemaz ne tik pirmlīmeņaina. Varbūt derēja aiziet.

Seko Kevin & Aggie Town vadīta otrā līmeņa nodarbība ar kombināciju apgūšanu, no kuras mana paņemtā mācība vairāk ir par līdera pārvietošanos. Tas ir, iztikt bez liekiem soļiem, ja daudz labāk viss notiek ar vienkāršu svara pārnešanu. Kas nemaz nav tik vienkārša, bet tas ir prakses jautājums.

Pēc tam Marina Motroņenko mūs izglīto par WCS mistiskākiem elementiem - ķermeņa pārnēsāšana pa grīdu, konnekcija ar partneri un svara izjūta un pārvietošana. Nodarbībai seko atpūtas laiks. Man ienāk informācija, ka Igaunijā ir brīv braukt tikai ar 0 promilēm asinīs, tāpēc steidzīgi piedzeros, lai vakars ir brīvs un nākamajā dienā esmu atbilstošs bargajiem igauņu ceļu satiksmes noteikumiem.

Vakarā seko dejas Havana krogā, kur Jack&Jill sacensībās Dace un Renārs plūc laurus kaudzēm vien un vinnē vērtīgas balvas. Es jūtos mazliet ērmīgi, jo vakara gaitā kļūstu skaidrāks, un tas ir pret dabas likumiem. Nāk arī snaudiens, tāpēc, izpriecājies par to, kā Kevin un Aggie tiek iecelti par somiem, dodos gulēt.

Nākamajā dienā pēc attiecīgas relaksēšanās un kāpiena Oleviste baznīcā (gandrīz tikpat augstu, kā Tomsona ielas 5.stāvs, tikai pa šauriņām akmens trepītēm) ir pēdējās festa nodarbības. Ville Immonen iemāca jaunu kombināciju, kura, zināmā pretstatā Kevin Town mācībai, piedāvā jaunu ideju, kā pārvietoties un lietot "atvēršanos" kombinācijas sākumā. Un beidzot Renārs ar Daci demonstrē tādu dejas instrumentu, kā posting, kas priekš manis bija kas jauns.

Ar to fests noslēdzas, mēs pagalmā sagaidām sagurušo Ekaterina, kura nobrīnās, ka mēs vēl tepat, seko pusdienas un apskāvienu sērijas uz ielu stūriem un arī uz ielām, un tad vēl pie automašīnām, un tad jau braucam mājās.

Tas bija jauki, dodiet vēl gabaliņu!

Zane Veidemane

Latvieši ir netikai dziedātāju tauta, bet noteikti dejotāju tauta. Kaut kur visos mūs ir apslēpties iekšējais wcs dejotājs.. Šajā nedēļas nogalē es devos savā pirmajā international wcs pasākumā un jāteic vien ir - to izbaudīju uz "pilnu pēdu". Cilvēku daudzveidība, mūzikas daudzveidība ļāva man iepazīt jūs visus un arī Tallinu no cita skatu punkta. Smaids nezuda nedz no lūpām, nedz no kājām. Daudz iegūts un apzināts. Paldies par to! Par iespēju! Par laimes hormona devu! Par cilvēkiem! Un, Linard, nākošais "ašais dancis" ir mans! :D