D-townswing

Tieši pirms Jāņiem katru gadu Diseldorfā norisinās liels WCS festivāls - D-townswing.

Tas ir gana ambiciozs, jo pasniedzēji ir pati WCS elite - Jordan Frisbee un Tatiana Mollmann, Kyle Redd un Sarah Vann Drake, Maxence Martin un Virginie Grondin, Maxime Zzaoui un Torri Smith, Benji Shwimmer.

Diemžēl biju spiests nokavēt piektdienas nodarbības dēļ lidojumiem. Piektdienas ir jāņem vērā šāda līmeņa pasākumos, dēļ saspringtā grafika. Tiesa, sestdien un svētdien apmeklēju gandrīz visu ko varēju.

Ir tomēr atšķirība līmenī un profesionalitātē starp visaugstākā kaluma profesionāļiem un visiem pārējiem profiņiem. ☺ Šie profiņi ir tie, kuri ar šo deju ir uzauguši un tagad paši bīda uz piekšu.

Jordan un Tatiana kā vienmēr koncentrējas uz svarīgāko ("Less is More") un nemēģina mācīt grupai ko tādu, ko tā nespēj pavilkt. Kyle un Sarah nodarbības nesanāca apmeklēt tāpat kā arī Maxime un Torri. Maxence un Virginie kā vienmēr māca savu franču stilu. Bet Benji Shwimmer ir tehnikas 'frīks' un ir izveidojis savu unikālu pieeju WCS-am, kas esot balstīta un dejas vēsturi un zinātni. Pie viņa ir ārkārtīgi interesantas nodarbības, kurās netiek mācītas kombinācijas, bet koncentrētā un harizmātikā stāstijuma formā visa grupa tiek iesaistīta radošās aktivitātēs, kuras pirms tam nelikās izdarāmas un par ko neviens cits nerunā.

Sacensībās piedālījos arī es, Renārs, un savā Advanced divīzijā veiksmīgi no 13 Leaderiem kvalificējos starp 5 labākajiem. Finālā gan 5. arī paliku, bet sacensības kopumā viennozīmīgi pozitīvas. ☺

Šovi šoreiz varbūt ne tik spilgti kā pagājšgad. Nelikās atbilstoša mūzika, kas bieži vien ir galvenais labam šovam, bet profi pierādīja, ka arī pie 'pelēkas' mūzikas viņi spēj daudz ko no sevis izspiest. ☺

Ballītes - ļoti labas. Galvenā priekšrocība bija zāles izmērs - 1000m2! Pat visaktīvākajos brīžos bija gana daudz brīvas vietas, kur dejot. Pārāk ilgi neaizdejojos, jo gribēju iet uz nodarbībām, bet tā kā 'nodejoju' visus līdzpaņemtos kreklus, tad jāsecina, social dancing bija līmenī.

Kopsavilkumā jāsecina, ka šada līmeņa pasniedzēju un tik daudz - 9 pašas augstākās raudzes Pro, laikam nav nevienā citā Eiropas pasākumā. Pat ja ir, tad noteikti, ne par šādu cenu. :) Pārsteidza Vācijas cenu līmenis, piem., pārtika lētāka kā LV un ne tikai tas. :0 Ir tiešais lidojums uz Diseldorfu. Daudz iemeslu izvēlēties tieši šo pasākumu kā savu nozīmīgāko ārzemju pasākumu. Negatīvais aspekts ir izmitināšana, jo hoteļi nav tuvumā. Organizatori centās kā varēja un nodrošināja bezmaksas transportu starp norises vietu uz hoteļiem, bet katram pašam jāvērtē cik ērti tas ir. Man bija OK. ☺

D-Town Swing 2016 Advanced Jack & Jill Final 5th Place Renars Sirotins & Jany Dudukina from Marc Heldt on Vimeo.

D-Town Swing 2016 Advanced Jack & Jill Final All Skate from Marc Heldt on Vimeo.