Detonation un Spring Swing

Detonation

Pēc divām strictly uzvarām ar Ingu esam nolēmuši nedaudz sadalīties, lai noklātu piesātināto pavasara festivālu grafiku. Mana pēdējā pieredze bija Detonation 2 un Spring Swing.

Pirmais notika Birmingemā, UK. Festivāls nebija tik apmeklēts kā biju gaidījis, jo pārklājās ar citu festivālu Francijā, kā rezultātā bija ļoti maz francūžu, kuri neapšaubāmi ir Eiropas labākie dejotāji. Bet tas, protams, nenozīmē, ka festivāls nebija izdevies. Biju patīkami pārsteigts par organizātoru uzcītību un spējām vadīt tādu festivālu, jo trīs galvenie organizātori - Lee Easton, Fabienne Hanshall, Paul Harris un viņu daži palīgi parūpējas par visu. Viss bija labi un precīzi noorganizēts.

Pašam prieks par sacensībās gūtajiem panākumiem. 3.vieta Strictly ar Laura Nundram un 1.vieta Jack&Jill sacensībās. Tas mani stipri pietuvināja Intermediate līmenim.

Vairāk kā citās reizēs izdevās parunāties ar citiem dejotājiem un uzzināt jaunas un interesantas lietas. Katrā ziņā lielisks pasākums. Un, protams, šādi festivāli ikvienu padara par labāku dejotāju.

Festivālā no profesionāļiem bija Kyle Redd un Sarah Vann Drake, Ben McHenry and Cameo Cross, Paul Warden and Catriona Wiles.

Spring Swing

Jau nākošajā nedēļas nogalē bija Spring Swing festivāls Stokholmā, kurš bija pirmais WSDC reģistrētais pasākums Skandināvijā. No profesionāļiem tas pulcēja tādas zvaigznes kā jau pieminētie Kyle Redd un Sarah Vann Drake kā arī Barry Jones, Michael Kielbasa un Patty Vo, Maxime Zzaoui un Virginie Perga.

Tāpat kā UK Champs festivālā, arī šeit par punktu skaitīšanu atbildīgie bija skotu pāris David un Lisa Jane Higgins, kuri starp citu bija pirmie ārzemju pasniedzēji, kuri Latvijā pasniedza WCS nodarbības. Tas bija Latvijas Salsas Festivāla ietvaros. Atzīšos, ka tieši tās nodarbības iedvesmoja mani sākt nodarboties ar WCS.

Atgriežoties pie Spring Swing jāsaka, pāris mīnusi pasākumam varētu būt mazā telpa, kas dejošanu padarīja diezgan saspiestu un tas, ka ballītes bija ilgākais līdz 2:00 naktī. Tiesa man šoreiz ar to arī pietika.

Sacensības noritēja pēc grafika, kaut arī Novice kategorijā bija teju divtik daudz dalībnieku kā Detonation. Tiesa gan, tas bija tamdēļ, ka nebija Newcomer sacensību un visi startēja kā Novice un rezultātā labākajiem bija iespēja tikt pie daudz punktiem dalībnieku skaita dēļ. Tas varbūt bija nedaudz mulsinoši daudziem dejotājiem dēļ lielās atšķirības līmeņos (piemēram atlasē visas trīs manas partneres bija Newcomer), bet labam dejotājam jāmāk ar visiem dejot. ☺ Lai tiktu uz Intermediate līmeni man finālā bija nepieciešams ierindoties pieciniekā, bet diemžēl ierindojos tikai 6.vietā.

Pēdējā laikā vairāk pa ārzemēm dzīvots nekā mājās būts, bet bija tā vērts. ☺

Tagad atliek novēlēt veiksmi Ingai un Vikai French Open - lielākajā WCS festivālā Eiropā. ☺