Riga Summer Swing, pt.1

Pre-Party un Piektdiena.

Šis gads WCS LV dzīvē ir nozīmīgs, jo pirmo reizi Rīga kļuva par vienu no galamērķiem, kur doties, lai piedalītos starptautiska reitinga sacensībās. Tas nozīmē, ka Riga Summer Swing nu ir kļuvis par vienu no WSDC reģistrētajiem pasākumiem! Tā kā pasākums bija krietni vērienīgāks par pērnajiem gadiem, arī „pre-party” pilnīgi noteikti bija jābūt. Jau iepriekšējos gados tika iemīļota Kaļķu vārtu terase, tādēļ tā tika atzīta par labu vietu, lai iesildītos pirms pasākuma. Šogad laika apstākļi visus pārsteidza ar neierasti zemo gaisa temperatūru, un nakts bija ļoti vēsa. Bet, ja tu esi dejotājs, tu zini, kas ir jādara, lai uzturētu ķermeņa siltumu. Deju grīda ne uz mirkli nekļuva tukša. Tā Līvu laukums naktī uz piektdienu tika pieskandināts ar WCS mūziku!

Piektdiena vietējiem censoņiem iesākās visai agri, jo daudzi bija pieteikušies palīdzēt ar dekorāciju izvietošanu. Apskatot gala rezultātu, visi varēja uzelpot, jo rezultāts bija patiešām iespaidīgs – 120 iespaidīga izmēra krāsaini ziedi atradās pie deju zāles grieztiem! Kad Spīķeru deju skola bija pārvērtusies par šīgada Riga Summer Swing mājām, pamazām jau ieradās dejotāji no tuvākām un tālākām zemēm.

Šogad dejotāji varēja mācīties no tādām zvaigznēm kā Stephen & Sonya Whites, Chuck Brown & Olga Khvan, Irina Puzanova & Artur Razinkhovskiy, kā arī Semen Ovsyannikov & Maria Elizarova, un, lai visiem būtu interesantāk, nodarbību līmeņi tika norādīti nevis ar cipariem, bet gan ar augļiem – „viszaļākie” un nepieredzējušakie bija cucumber jeb gurķu līmenis, tad sekoja jau zinošākie banāni, un visbeidzot pieredzējušie avokado.

Pēc dažām visu līmeņu nodarbībām dejotāji varēja nedaudz atpūsties un gatavoties Strictly sacensībām, un tad jau varēja noskatīties pasniedzēju „intro”, kam sekoja šīvakara „White Butterfly”(balto taureņu) ballīte.