WCS Helsinki

No 4.-6.novembrim Helsinkos norisinājās festivāls ”West Coast Swing Helsinki” uz kuru devās četri Latvijas pārstāvji – Inga Kurciša, Renārs Sirotins, Jana Reķe un Linda Rieksta. Pasākums tika organizēts jaunā, skaistā Helsinku viesnīcā, kas tam piešķīra īpašu elegantumu. Bija aptuveni 200 dejotāji no dažādām pasaules valstīm un ar dažādiem dejotprasmju līmeņiem.

Festivālā bija ļoti labs pasniedzēju sastāvs visiem dejotāju līmeņiem:
Kyle Redd & Sarah Vann Drake

John Lindo & Melissa Rutz

Haider Khan & Aly Yorek

Rake Salo & Daria Alekseeva

Renars Sirotins & Inga Kurcisa

Gordon Mac Donald & Rosette Spijker

Visas dienas tika organizēti workshopi divās zālēs un vēl atsevišķā telpā nodarbības pasniedzējiem un tiesnešiem. Pasākuma grafiks bija pietiekami noslogots, lai visi dalībnieki atrastu savām interesēm un prasmju līmenim atbilstošas nodarbības.

Pēc nodarbībām, tika organizētas Jack&Jill un Strictly sacensības piektdienā un sestdienā. Piektdienā Advanced divīzijā Jack&Jill sacensībās piedalījās Inga Kurciša un ieguva 2.vietu.

Sestdien Novice divīzijā sacensībās piedalījās Linda Rieksta un finālā ieguva 6.vietu.

Renārs Sirotins šoreiz sacensībās nepiedalījās, jo palīdzēja festivāla organizatoriem rezultātu apkopošanas jomā. Jana Reķe izvēlējās sacensības vērot no skatītājas puses, bet aktīvi iesaistīties sociālās dejās. Pēc sacensībām neatņemama West Coast Swing community sastāvdaļa ir sociālās dejas līdz spēku izsīkumam. Gan piektdien, gan sestdien bija atvērtas divas zāles sociālajām dejām un apmeklētāju skaits bija optimāls, lai visi spētu dejot ar visiem un bija iespēja dejot arī ar pasaules līmeņa deju zvaigznēm.

Kā vienmēr, pēc festivāla nogurums vijas ar neizmērojamu gandarījuma sajūtu, jaunām zināšanām, jauniepazītiem cilvēkiem un jaunu enerģiju dejai. Laiks paskrēja nemanot , bet atmiņas un kopības sajūta ir neizmērojami...