Riga Summer Swing

No 10. līdz 14.augustam biznesa augstskolas "Turība" telpās notika lielākais West Coast Swing gada pasākums- festivāls Riga Summer Swing. 270 dalībnieki no 21 valsts vairākas dienas dejoja līdz spēku izsīkumam, nosnaudās un dejoja atkal.

Ceturtdienas, 10.augusta vakarā uz festivāla iesildīšanas ballīti ieradās pirmie viesi un piepildīja lielo konferenču zāli. Paši izturīgākie turējās līdz pat piektdienas rīta brokastīm un iemūžināja savas nodejotās sejas tradiconālajā "izdzīvotāju" fotosesijā. Pēc tās sekoja neliels brokastu pārtraukums un jau piektdienas pulkstens 12:00 pasniedzēji Thomas & Verena vadīja pirmo festivāla nodarbību. Turpināja ierasties jauni dalībnieki ar svaigiem spēkiem un visās festivāla telpās notika dažādu līmeņu nodarbības. Šogad ir 4 līmeņi, sākot no pilnīgiem iesācējiem līdz pat ļoti pieredzējušiem dejotājiem, kuri turpina mācīties ko jaunu. Piektdien iesācējus dresēja Stephen White & Sonya Dessureault, vidējā līmeņa dejotāju nodarbību vadīja Semion Ovsiannikov & Maria Elizarova, bet paši attīstītākie mācījās pie Ibirocay Regueira & Ingas Kurcišas.

Pie tam dejošana, kā mēs visi zinām, notiek mūsu galvās un praktiski nekur citur, tāpēc festivālā ir ne tikai deju tehnikas un soļu kombināciju nodarbības, bet arī Chuck Brown un Hanna Tuominen vadīti semināri un pārrunas par mentālo sagatavošanos dejām un jo īpaši sacensībām, kuras tuvojas kā negaisa mākonis un rada pamatīgu stresu.

21:00 notiek Strictly sacensības, kurās sacenšas dejotāju pāri (atšķirībā no sestdienas Jack’n’Jill sacensībām, kur partneri tiek nejauši izlozēti). No mājiniekiem Novices līmenī finālā iekļūst pāri Ingus - Annija un Ivars - Alise. Pēc sacensībām skan dzīvā mūzika.

Pēc ceturtdienas nakts balles un nodejotās piektdienas dejotāji jūt nelielu nogurumu, bet nepadodas un ballējas līdz pēdējiem spēkiem un brokastīm. Tā mēdz notikt labākajos WCS festivālos un Riga Summer Swing ir viens no izcilākajiem. Dalībniekiem patīk plašās telpas, ērtā deju grīda un labā ventilācija - viss kas vajadzīgs teicamam deju pasākumam.

Pienāk sestdiena un no vienpadsmitiem līdz vieniem visiem četriem dejotāju līmeņiem notiek mācību nodarbības. Divas nodejotas diennaktis kārtīgiem WCS dejotājiem nav gandrīz nekas, un, lai gan sākumā zāles ir tukšākas, uz nodarbību beigām ierodas gandrīz visi.

16:00 sākas Jack’n’Jill sancensības. Riga Summer Swing festivāls ir WSDC (World Swing Dance Council) reģistrēts pasākums. Tas nozīmē, ka sacensību dalībniekiem ir iespēja saņemt vērtējuma punktus, kuri tiek fiksēti WSDC datu bāzē un nes to īpašniekiem mūžīgu slavu. Tas rada zināmu papildus stresu, bet cerams, ka semināri būs palīdzējuši novērtēt šīs lietas perspektīvā.

Pēc vairākām stundām sacensības ir beigušās, tiesnešu lēmumi ir paziņoti, un katrs savā veidā - ar sajūsmu, lepnumu, sašutumu, pārsteigumu, asarām vai smaidu, ir pārdzīvojis sacensību rezultātus. Dejotāji tomēr ir jūtīgas dvēseles. Mūsējiem iet visai labi un daudzi iekļūst finālos, Dace Intermediate līmenī un Laila, Viesturs un Linda Novice līmenī. Bet dzīve turpinās ar pasniedzēju šoviem un dejām līdz brokastīm.

Svētdien nodarbības notiek rimtā un apcerīgā gaisotnē, dejotāji kustas ar gurdenu eleganci, kura patiesībā ļoti piestāv West Coast Swing'am.

Kā pēdējais svētdienas pasākums ir Fun Competition, deju sacensības, kurās var un vajag atkāpties no WCS un koncentrēties uz improvizāciju un publikas izklaidi. Pāriem jāuzvelk peldēšanas inventārs - pleznas un maskas - un jānodemonstrē, kurš no tā var izdabūt kaut ko trakāku. Vērtēšanā piedalās ne tikai tiesneši, bet arī publika, uzvaru var iegūt pāris, par kuru tiek skaļāk gavilēts un aurots, troksni mēra ar īpašu iekārtu. Galvenā balva ir brīvbiļete uz RSS 2018, un dalībnieki cenšas no visa spēka, kāds poļu puisis pat ņem un turpat sacensību vidū bildina savu meiteni ar visu, kas pieklājas - uz ceļiem, ar gredzenu, un apkārtējo aplausiem.

Seko dejas līdz brīdim, kad Inga svinīgi lūdz dejotājus pārcelties uz citu telpu, jo ir tomēr pirmdiena, normāli cilvēki sāk darbu, bet lielā zāle ir jāatbrīvo no skaņu un gaismu iekārtām, un dekorācijām. Pie darba ķeras WCS rūķi, kamēr festivāla viesi izdejo pēdējos spēkus.

Un tiem, kuri ir paši spēcīgākie, pirmdienas pēcpusdienā bija afterparty pasākums Kaļķu vārtu terasē. Festivāla viesi vēl ilgi neizklīst no Rīgas, un ierodas arī uz after-afterparty Tomsona ielā otrdien un vēl pat ceturtdien.

Pasākums bija nudien izdevies, un bija patīkami klausīties daudzu viesu atzinīgos vērtējumus par norises vietu un pasākuma organizāciju, un ciešās apņemšanās nākamgad noteikti atgriezties uz Riga Summer Swing 2018.